CENTRUM NEUROPSYCHIATRII
I ORZECZNICTWA W PŁOCKU

CENTRUM NEUROPSYCHIATRII
I ORZECZNICTWA W PŁOCKU

POWRÓT | KONTAKT

PoradniaPSYCHIATRII DZIECIĘCEJ

Nasza oferta

Psychiatra dziecięcy zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem schorzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, które mogą przybierać różne formy i przebiegać nieco inaczej niż u dorosłych. Do jego zadań należy między innymi opracowywanie planów terapeutycznych, wystawianie recept oraz współpracowanie z rodzicami, którzy są głównymi obserwatorami zachowań swoich pociech. Czuwa też nad przebiegiem leczenia i na bieżąco dostosowuje je do potrzeb małego pacjenta. Podstawowym narzędziem, które wykorzystuje w swojej pracy dobry psychiatra dziecięcy, jest psychoterapia. W niektórych przypadkach konieczne jest wdrożenie farmakoterapii.

Na problem z psychiką może wskazywać wiele różnego rodzaju zmian w zachowaniu. Rodzice powinni zachować czujność, kiedy ich pociecha z radosnego, uśmiechniętego dziecka nagle stała się lękliwą, zamkniętą w sobie istotą, która izoluje się od ludzi. Niepokojącym objawem jest też poczucie braku własnej wartości, płaczliwość oraz obniżony nastrój, który trwa dłużej niż trzy tygodnie. W przypadku depresji u pacjentów często można zaobserwować spowolnienie reakcji fizycznych, kłopoty z komunikacją z otoczeniem oraz zaburzenia apetytu. Warto pamiętać, że chorobom psychicznym mogą też towarzyszyć objawy fizyczne takie jak ból brzucha, ból głowy czy przewlekłe zmęczenie.

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz seksuologii.

Absolwentka Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów medycznych brała udział w stażach lekarskich za granicą (Francja, Włochy).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w oddziałach klinicznych (dziennych i stacjonarnych) oraz w poradniach zdrowia psychicznego, domach pomocy społecznej o profilu psychiatrycznym odpowiadając za proces diagnostyczny i terapeutyczny pacjentów nieletnich jak i dorosłych w kryzysie psychicznym o różnej etiologii, m.in.: pacjentów z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, ADHD i in. zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego.
Stale aktualizuje swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i kursach psychiatrycznych. Przebyła półroczne szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

Cena:

Pierwsza wizyta 400 zł

Kolejna wizyta 350 zł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

NEUROMED
ul. Bielska 14a/G
09-400 Płock
+48 534 997 999
kontakt@neuromedplock.pl

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

NEUROMED
ul. Bielska 14a/G
09-400 Płock
+48 534 997 999
kontakt@neuromedplock.pl

©Neuromed 2022